Rezultat excepțional și la volei băieți

0
1.210 vizualizari
views

Luni, 02 martie 2015, la sala de sport a Liceului N. Titulescu din Brașov s-a desfășurat faza județeană din cadrul Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar pentru disciplina volei băieți, nivelul gimnazial. Elevii Liceului Teoretic „Ioan Pascu” din Codlea au câștigat locul I, devenid astfel campioni județeni. Micii voleibaliști din Codlea au învins în finala competiției echipa gimnazială din Sânpetru, cu scorul de 2-0 (25-15 și 25-10). Componența echipei a fost următoarea: Mircioiu Paul, Vlădilă Kevin, Scurtu Teodor, Scurtu Cristian, Georgescu Timotei, Arzoiu Mihnea, Ungureanu Vlad, Berea Adrian. Echipa a fost pregătită de prof. Robu Stelian.

De remarcat faptul ca șapte din cei opt jucători sunt din aceeași clasă și anume clasa   a VIII-a G secția germană și nici unul dintre aceștia nu activeaza ca jucatori de volei la vreun club de performanță. Elevii sunt pregătiți de prof. Robu Stelian.