Meci amical CSM Codlea vs Zagon

0
1.031 vizualizari
views

În perioada competițională de fotbal, CSM a disputat un meci de verificare cu Zagon, echipa de liga a 3-a în care antrenorul echipei  noastre a dorit să facă un ultim test pentru jocul de sâmbătă, un joc extrem de important cu Celuloza Zărnești, echipă care conduce în clasament și trage pentru promovare. Antrenorul a fost multumit de prima repriză cu titularii, motiv pentru care în cea de a doua repriză a amicalului au evoluat si tinerii Codlei. Meciul s-a terminat 5-0 pentru Zagon, după ce la pauză scorul a fost de 0-0 pentru testarea echipei care va juca la Zărnești.

Pentru viitor ne-am dori să vina mai multă lume la meciuri. Echipa este total schimbată și ne putem bate de la egal la egal cu orice adversar, iar la acest moment avem  performanțe foarte bune calificandu-ne în sferturile Cupei României pe județ. Următorul meci îl vom avea cu Inter-Cristian, pe 21 mai… , spune antrenorul echipei codlene, Sorin Coraiu.

Mai multe detalii în publicația din luna martie..