Etapa a VII-a din Liga a 4-a

0
998 vizualizari
views

Etapa a VII-a la fotbalul din Liga4 Brașov cu rezultate, marcatori, clasament, indisciplinați și rezultatele echipelor de juniori !

 

A.C.S.M. Codlea – A.S. F.C. Precizia Săcele   2-1

Observator: Valer Sulea din Brașov

Arbitri: Mormeci Dumitru Robert, Șchiopeț Claudiu și Wittner Celestin toți din Brașov

La juniori 1-3

Au marcat: Vasilache 64 și 84 respectiv Nicodim 74

Delegatul echipei oaspete, Aurel Bărbuță a fost trimis in tribuna în minutul 38 pentru că a  protestat la deciziIle brigazii de arbitrii dar a și filmat de pe bancă.

 

 

A.S. Olimpic Voila – A.S. Cetatea Rupea – Homorod   0-4

Observator: Constantin Gherghe din Făgăraș

Arbitri: Greavu Alin, Enciu Liviu și Mitarca Mihai George, toți din Brașov

La juniori 0-4

Au marcat: Chelaru 2, Danila 12, 66, 89

 

 

A.C.S. Hălchiu 2013 – A.S. Aripile Braşov   5-1

Observator: Dan Neacșa din Brașov

Arbitri: Mardan Ciprian Ioan din Făgăraș, Pavel-Cojocaru Andrei din Brașov și Toca Cosmin din

Făgăraș.

La juniori 1-1

Au marcat: Cojocaru 65 și 83, Cojan 72, Barabas L. 82, Celmare 80, respectiv Badea 39

 

C.S. Chimia Orasul Victoria – C.S. Inter Cristian   1-6

Observator: Constantin Mara din Brașov

Arbitri: Grosu Rareș din Brașov, Dragoş Bogdan Ioan din Făgăraș și Paraschiv Alexandru din

Brașov

La juniori 5-2

Au marcat: Croitoru 72, respectiv Vârlan 37 și 67 , Hanza 78 , Constantinescu 85 și 89

În minutul 43, Arganesciuc de la gazde este eliminat pentru un fault grosolan.

În minutul 45, un spectator a aruncat o bucată de cărămidă în asistentul Alexandru Paraschiv, lovindu-l în degete și provocându-i o plagă pentru care a necesitat intervenția medicului, acesta acordându-i îngrijiri medicale. Sperăm ca acest spectator să stea departe de arenele sportive. În momentul în care vom primi de la poliția orașului Victoria numele huliganului îl vom face public.

 

 

A.S.F. Zărneşti – A.F.C.S. Carpaţi Berivoi   12-1

Observator: Adrian Broscățeanu din Brașov

Arbitri: Moldovan Radu, Boncz Gabriel – Andrei, ambii din Făgăraș și Stelea Alexandru din

Brașov

La juniori 0-1

Au marcat: Stanislav I. 5 și 57, Dascălu 31, 51, 61, Micliș 39, Purcăroiu 47, 75, 77,Soomandru 71, Lazăr 81, Fânariu 89 respectiv

 

 

A.C.S.Prietenii Rupea – A.C.S. Steagu Roșu Brașov   2-1

Observator: Carol Dumitru din Brașov

Arbitri: Ciorbea Robert, Butcaru Felix și Scorția Ioan, toți din Brasov

La juniori 2-1

Au marcat: Borcoman 66 și  78, respectiv Cîrstea 61

 

Echipa A.S. Viitorul Ghimbav 2014 a stat în această etapa.

 

 

 

VIITORUL GHIMBAV A STAT .

 

1              C.S. Inter Cristian             7              6              0              1              29-11     18p         +6

2              A.C.S.M. Codlea               6              6              0              0              26-11     18p         +6

3              A.S. Viitorul Ghimbav 2014           6              5              1              0              21-4       16p         +10

4              A.S.F. Zărneşti   6              4              1              1              26-6       13p         +4

5              A.C.S. Hălchiu 2013          6              4              1              1              12-5       13p         +1

6              A.S. F.C. Precizia Săcele 7              3              1              3              16-10     10p         +1

7              A.S. Aripile Braşov           7              3              0              4              16-17     9p           -3

8              C.S. Chimia Orasul Victoria           6              2              0              4              16-16     6p           -3

9              A.S. Cetatea Rupea – Homorod 6              2              0              4              12-17     6p           -3

10           A.F.C.S. Carpaţi Berivoi  7              2              0              5              17-36     6p           -3

11           A.C.S. Steagu Rosu Brasov           7              1              0              6              10-28     3p           -6

12           A.C.S.Prietenii Rupea     7              1              0              6              3-22       3p           -6

13           A.S. Olimpic Voila             6              1              0              5              10-31     3p           -6

 

Etapa a VIII-a programează sâmbătă 15 octombrie jocurile:

A.S. F.C. Precizia Săcele – A.C.S. Steagu Rosu Brasov

A.F.C.S. Carpaţi Berivoi – A.S. Viitorul Ghimbav 2014

C.S. Inter Cristian – A.S.F. Zărneşti

A.S. Aripile Braşov – C.S. Chimia Orasul Victoria

A.S. Cetatea Rupea/Homorod – A.C.S. Hălchiu 2013

A.C.S.M. Codlea               – A.S. Olimpic Voila

A.C.S.Prietenii Rupea stă.

 

Info:Mihai Kiuță -ajfbv

Dan-Alioșa Ulici

etapa7 etapa7bv etapa7bv1 etapa7bv2

Agentie Web | Creare Site Web | Mentenanta Web | Optimizare SEO | Design Grafic

LĂSAȚI UN MESAJ