Liga 4 Brașov după etapa a X-a

0
1.024 vizualizari
views

Sâmbătă 29 octombrie s-au disputat meciurile etapei cu numărul 10 la fotbalul din Liga4 a județului Brașov. Rezultate mai mult sau mai puțin surprinzătoare s-au înregistrat în această etapă, o etapă în care din păcate am înregistrat și-o neprezentare la joc a atât de trâmbițatei Steagul Roșu, o echipă promovată direct în Liga4… Din fericire am reușit să notăm în sfârșit o etapă fără evenimente deosebite în rândul indisciplinaților. Dar iată rezultatele înregistrate:

A.C.S.M. Codlea – C.S. Chimia Orasul Victoria   3-1

Au marcat: Adrian Popa 63 și 81, Bogdan David 67, respectiv Zamacău 90

La juniori 8-0.

 

C.S. Inter Cristian – A.C.S.Prietenii Rupea   4-2

Au marcat: Cențiu 6, Nazare 16 din11m și 88, Ionuț Barabas 56, respectiv Popa 38, Fozocos 58

În partia juniorilor s-au impus oaspeții cu 2-4.

 

A.S. Aripile Braşov – A.S. Viitorul Ghimbav 2014  0-4

A marcat: Emanuel Popa 27, 38, 49 și 70

La juniori 5-0.

 

A.S. Cetatea Rupea/Homorod -ASF Zărnești   1-2

Au marcat: Ondrea 46, respectiv Fânariu 44 și Micliș 81

La juniori 1-4.

 

A.S. Olimpic Voila – A.C.S. Hălchiu 2013   1-2

Au marcat: Veconi 85, respectiv Cojocaru 45, Borchescu 58

La juniori 4-5.

 

A.F.C.S. Carpaţi Berivoi – A.C.S. Steagu Roșu Brașov nu s-a disputat, echipa vizitatoare neprezentându-se la joc.

La juniori 0-3

 

Echipa A.S. F.C. Precizia Săcele a stat în această etapă.

 

Iată cum se prezintă clasamentul după aceste jocuri:

1              A.S. Viitorul Ghimbav 2014           9              8              1              0              34-5       25p         +16

2              A.C.S.M. Codlea               9              8              1              0              37-15     25p         +7

3              A.S.F. Zărneşti   9              7              1              1              34-7       22p         +10

4              C.S. Inter Cristian             10           7              0              3              33-18     21p         +3

5              A.C.S. Hălchiu 2013          9              6              2              1              19-8       20p         +5

6              A.S. F.C. Precizia Săcele 9              5              1              3              37-12     16p         +4

7              A.S. Aripile Braşov           10           4              0              6              21-26     12p         -6

8              C.S. Chimia Orasul Victoria           9              3              0              6              20-24     9p           -3

9              A.F.C.S. Carpaţi Berivoi 9              2              1              6              19-43     7p           -5

10           A.S. Cetatea Rupea/Homorod    9              2              0              7              14-25     6p           -9

11           A.C.S.Prietenii Rupea     9              1              1              7              6-27       4p           -8

12           A.S. Olimpic Voila             9              1              0              8              15-47     3p           -12

13           A.C.S. Steagu Rosu Brasov           8              1              0              7              10-42     3p           -6

 

Etapa 11 se dispută sâmbătă 5 noiembrie după următorul program:

A.S.F. Zărneşti – A.C.S.M. Codlea

A.C.S. Hălchiu 2013 – A.S. F.C. Precizia Săcele

C.S. Chimia Orasul Victoria – A.S. Olimpic Voila

A.S. Viitorul Ghimbav 2014 – A.S. Cetatea Rupea/Homorod

A.C.S.Prietenii Rupea – A.S. Aripile Braşov

A.C.S. Steagu Rosu Brasov – C.S. Inter Cristian

A.F.C.S. Carpaţi Berivoi stă în această etapă

etapa10-l4 etapa10-l4-1 etapa10l4-2 etapa10l4-3

Agentie Web | Creare Site Web | Mentenanta Web | Optimizare SEO | Design Grafic

LĂSAȚI UN MESAJ