Fotbal: ACSM Codlea lider în Liga 4 Brașov după Etapa a-8-a

0
1.095 vizualizari
views

Sâmbătă, 15 octombrie, s-au desfășurat meciurile etapei a VIII-a la fotbal în cadrul ediției de campionat 2016/2017 din fotbalul campionatului județului Brașov. Iată rezultatele înregistrate:

AS FC Precizia Săcele – ACS Steagu Roșu Brașov 14-0

Au marcat: Coman 8, 26 și 36, Muscalu 25 și 32, Bleambu 34 și 45, STAN 57, Szabo 61 și 90, Staicu 65, Czeke 76 și 83, Bărdiță 80 autogol

La juniori 4-0

AF CS Carpați Berivoi – AS Viitorul Ghimbav 2014  1-6

Au marcat: Grigoraș 26, respectiv E.Popa 6, 30 și 38, Feraru 21 și 76, Ene 90+1

11-0 în partida juniorilor

 

CS Inter Cristian – ASF Zărnești  0-2

Au marcat: Rotariu 8 și Dascălu 56

La juniori 2-1

 

AS Aripile Brașov – CS Chimia Orașul Victoria  5-1

Au marcat: Cutariu 34 și 47, Badea 43, 66 și 73, respectiv Ionescu 87

La juniori 2-0.

 

AS Cetatea Rupea/Homorod – ACS Hălchiu 2013  1-4

Au marcat: Chelaru 75, respectiv Celmare 42, Cojocaru 64, Hegheduș 79 și Cojan 89

În minutul 80 este eliminat de la gazde Szoke pentru două cartonașe galbene.

La juniori 2-1

 

ACSM Codlea – AS Olimpic Voila 7-2 SI 13-0JR

A marcat: Vasilache 4 și 34, Ciochină 22,30 și 33, Amariei 85 și Tiță 90,respectiv Trifan 63 și Gabor 68

13-0 la juniori

 

Echipa Prietenii Rupea a stat în această etapă.

 

După 8 etape clasamentul arată astfel:

1              A.C.S.M. Codlea               7              7              0              0              33-13     21p         +6

2              A.S. Viitorul Ghimbav 2014           7              6              1              0              27-5       19p         +13

3              C.S. Inter Cristian             8              6              0              2              29-13     18p         +3

4              A.S.F. Zărneşti   7              5              1              1              28-6       16p         +7

5              A.C.S. Hălchiu 2013          7              5              1              1              16-6       16p         +4

6              A.S. F.C. Precizia Săcele 8              4              1              3              30-10     13p         +1

7              A.S. Aripile Braşov           8              4              0              4              21-18     12p         -3

8              C.S. Chimia Orasul Victoria           7              2              0              5              17-21     6p           -3

9              A.S. Cetatea Rupea – Homorod 7              2              0              5              13-21     6p           -6

10           A.F.C.S. Carpaţi Berivoi  8              2              0              6              18-42     6p           -6

11           A.C.S.Prietenii Rupea     7              1              0              6              3-22       3p           -6

12           A.S. Olimpic Voila             7              1              0              6              12-38     3p           -6

13           A.C.S. Steagu Roșu Brașov           8              1              0              7              10-42     3p           -6

 

Etapa viitoare se dispută sâmbătă 22 octombre după următorul program:

Olimpic Voila – Precizia Săcele

Hălchiu 2013 – A.C.S.M. Codlea

Chimia Orasul Victoria – Cetatea Rupea/Homorod

A.S.F. Zărneşti – Aripile Braşov

Viitorul Ghimbav – Inter Cristian

Prietenii Rupea – Carpați Berivoi

Echipa Steagu Roșu Brașov stă în această etapă.

 

Dan-Alioșa Ulici

etapa8-a etapa8-a_bv etapa8-abv etapa8-a-bvliga4

Agentie Web | Creare Site Web | Mentenanta Web | Optimizare SEO | Design Grafic

LĂSAȚI UN MESAJ