CSM Codlea a învins CS Olimpia Sânpetru la fotbal

0
1.383 vizualizari
views

Baieţii noştri au făcut un meci foarte bun acasă, pe 14 aprilie, când au învins echipa de fotbal CS Olimpia Sânpetru cu scorul de 2-1.

Este cel de al 4-lea meci şi totodată a 4-a victorie pentru echipa noastră. Echipa are un moral foarte bun. Marcatorii au fost Ştefan Ciolan şi din penalty Axinte Raul. Echipa a fost condusă cu 1-0 la pauză şi a reuşit să se impună datorită inspiraţiei antrenorului  Coraiu Sorin care a efectuat două schimbări ce au crescut atacul echipei de la Codlea.

Ştiri de ultima oră!

Fetele de la CSM volei conduc în deplasare  echipa Râmnicul Valcea cu 2-1 la seturi cu putine momente în urmă!

Vă reamintim că la turneul semifinal participă principalele forţe ale voleiului românesc..   Bucureşti, Tg Mures, Baia Mare, Rm Vâlcea, Botoşani. Codlea a terminat pe locul 4.

Ora 13.45

Emoţii mari din nou!!!!! Este 2-2 la seturi şi conducem în setul decisiv cu 8-5 …. Se joacă acum!

Ora 13.56

Ne-am adjudecat un binemeritat loc 4! Fetele au învins în ultimul set cu scorul de 15 la 6! Felicitări fetelor!