Codlea, într-un meci modest controlat cap-coadă de gazde, cu un arbitraj aproape perfect

0
1.215 vizualizari
views

Etapa intermediară din Liga a-IV-a Braşov, disputată în 16 septembrie, ACSM Codlea – FC Energia Unirea Feldioara, meci disputat pe stadionul ,,Măgura’’ din Codlea, sub privirile a 20-25 de persoane cu indulgenţă, şi aceştia juni ai celor două echipe, a început practic de la 1-0 pentru gazde, printr-un stupid autogol marcator, Mihai Chircă, rezultat cu care s-a intrat şi la cabine, pentru că mitanul s-a desfăşurat mai mult între cele două careuri mari ale celor două echipe. Deloc impresionat de onomatopeele jucătorilor de pe gazon, arbitrajul excelent al brigăzii de arbitri din Braşov, condusă la centru de Mihai Alexandru Kiuţă, ajutat la cele două margini de Lucian Dumitru Ţuţu şi de Petruţ Damian, sub directa observare a domnului Carol Dumitru, nimeni altul decât tatăl mult mai celebrului arbitru Robert Dumitru.

În repriza secundă, dominarea gazdelor s-a accentuat, astfel ca în minutul 58, gazdele să-şi majoreze scorul pe tabela de marcaj, autor Adrian Popa. În urma acestui gol venit pe-o greşală a fundaşului lateral drept al oaspeţilor, plumbul le pică în picioare acestora, nereuşind să mai treacă de 35-ul gazdelor, excelent coordonaţi de Ion Drăgan. În minutul 62, pică şi golul trei al gazdelor, autor Daniel Dumbravă, capul acestuia din careul mic făcând inutil plonjonul goalkeeperului oaspeţilor, Sorin Purenciu.