0
826 vizualizari
views

steauafinal

Steaua a fost eliminată din Europa, roș-albaștri au pierdut (cu acelasi scor: 1-0) ambele partide disputate cu olandezii de la Twente. Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 29 de către Chadli după o gafă de proporții a portarului Tătărușanu care a greșit și în tur la lobul trimis de Ola John. Chadli a mai înscris o dată, însă golul a fost anulat neregulamentar pe motiv de ofsaid. Obligată să atace pentru a mai spera la calificare, Nikolic și-a trecut în cont singura ocazie clară de gol în minutul 78.

Olandezii merg mai departe în optimile de finală ale Ligii Europene.

Echipe:

Twente: Mihailov – Cornelisse, Wisgerhof, Douglas, Rosales – Janssen, Brama, Fer – Chadli, De Jong, Ola John (4-3-3). Antrenor: Steve McClaren

Rezerve: Borshker, Bengtsson, Leugers, Tiendalli, Roseler, Bajrami, Plet.

Steaua: Tătărușanu – Martinovic, Chiriches, Geraldo, Latovlevic – Prepelita, Bourceanu, Brandan, Cr. Tanase – Tatu, Rusescu (4-4-2). Antrenor: Ilie Stan

Rezerve: Stanca, Iliev, Dananae, M. Costea, Bicfalvi, Nikolic, Fl. Costea.