Să fim mândri de copiii noștri – Clasament Olimpiada de Limbă, Literatură și Comunicare

0
1.055 vizualizari
views

Cu fiecare an, copiii noștri participă într-un număr tot mai mare la olimpiadele de profil, fiind și cazul elevilor din Codlea, care își însușesc cunoștințele de limba română la Școala Generală nr 3, Școala Generală nr 2, Liceul Teoretic sau Colegiul ,,Simion Mehedinți”. Olimpiada de Limbă, Literatură și Comunicare s-a desfășurat în data 2 februarie cu următoarele rezultate:

Clasa/ Numele şi prenumele/Punctaj/ Şcoala


V  Pacea Andrei 114 Şc. 3 Codlea
V Samoilă Ioana 111,5 LT Codlea
V Ursache Ciprian 101 Şc. 3 Codlea
V Pop Daria 98 LT Codlea
V Lucaci Minodora 98 Vulcan
V Vâlcu Georgiana 97,5 Vulcan
V Iacob Denisa 95,5 LT Codlea
V Lefter Maria Izabela 85,5 Ghimbav
V Cuţitei Cristian 77,5 LT Codlea
V Coconete Luiza 71 Şc. 3 Codlea
V Gînju Miruna 70 LT Codlea
V Davidoiu Casian 65,5 Vulcan
V Comşa Corina 51 Ghimbav
V Bidiga Eduard 51 Şc. 3 Codlea

VI Călin Georgiana 111 Şc. 3 Codlea
VI Ţintea Andra 102,5 Vulcan
VI Geabou Delia 96,5 Şc. 3 Codlea
VI Grigoroiu Andreea 88,5 Şc. 3 Codlea
VI Văduva Florin 82,5 Şc. 3 Codlea
VI Câmpean Andreea 75,5 Dumbrăviţa
VI Colţea Denisa Nicoleta 64,5 Hălchiu
VI Luchian Bianca Mihaela 61 Hălchiu
VI Bodean Maria 54 Şc. 2 Codlea
VI Ferent Anna Renata 52 Hălchiu
VI Axînia Maria 47,5 Ghimbav
VI Sofroni Ana 42,5 Hălchiu
VI Mihalcea Teodor Cătălin 42 Hălchiu

VII Adam Andreea 109 Şc. 3 Codlea
VII Horsia Sorana 103 Şc. 3 Codlea
VII Sergiu Sandra 103 Şc. 3 Codlea
VII Pripiş Cătălina 100 LT Codlea
VII Neagu Dorian 94 Ghimbav
VII Olaru Amalia 80 Vulcan
VII Cojocaru Andra Georgiana 73 Ghimbav
VII Sencovici Denis 67 Vulcan

VIII Tecuşan Robert 106,5 Şc. 3 Codlea
VIII Popa Andreea 105 Şc. 3 Codlea
VIII Vlad Raluca 102,5 Vulcan
VIII Bangălă Georgiana 100 Hălchiu
VIII Darie Oana 98,5 Şc. 3 Codlea
VIII Pavel Lorena 93 Hălchiu
VIII Pulpă Gabriel 92,5 Vulcan
VIII Groza Aida 87 Şc. 2 Codlea
VIII Juravlea Sandra 84 Hălchiu
VIII Coşuleţ Lorena 83 Şc. 2 Codlea
VIII Adam Lorena 81 LT Codlea
VIII Rădoiu Andreea 80,5 Hălchiu
VIII Micuţ Mădălina 76 Vulcan
VIII Căpăţână Timeea 75,5 Hălchiu
VIII Dan Răzvan 74,5 Şc. 3 Codlea
VIII Suciu Paul 68 LT Codlea
VIII Duchin Dragoş 67,5 Hălchiu
VIII Rotopănescu Anne Josephine 60 LT Codlea

IX Chioaşcă Silvia 101 LT Codlea
IX Mânecuţă Alina 99 LT Codlea
IX Suciu Ioana 97 LT Codlea
IX Vlădău Alexandru 81,5 LT Codlea
IX Lupu Mădălina 80 LT Codlea
IX Mirea Cristina 60,5 LT Codlea

X Trişcaru Delia 69 CT “Simion Mehedinţi”
X Murariu Alexandra 64 LT Codlea
X Pripiş Andreea 56,5 LT Codlea
X Nica Ana 56 LT Codlea
X Stănişor Sorina 52,5 LT Codlea

XI Sava Mădălina abs CT “Simion Mehedinţi”
XI Ignat Darius abs LT Codlea
XI Tudor Noemi 92 LT Codlea
XI Hărdoiu Cristina 85 LT Codlea
XI Maghiari Alexandru 85 LT Codlea
XI Bacrău Vlad Rareş 83 LT Codlea
XI Necula Alexandra 71 LT Codlea
XI Apostol Patricia 69 LT Codlea
XI Solomon Florin 57 CT “Simion Mehedinţi”
XI Ion Bogdan 53,5 CT “Simion Mehedinţi”

XII Copăceanu Timeea abs LT Codlea
XII Ratan Flavia abs LT Codlea

Agentie Web | Creare Site Web | Mentenanta Web | Optimizare SEO | Design Grafic

LĂSAȚI UN MESAJ