Codlea F-Estival, evenimentul lunii în Promenada Municipiului Codlea

0
3.507 vizualizari
views

În perioada 20 – 22 august, municipiul Codlea va fi în sărbătoare. Administrația publică locală, Consiliul Local și Casa de Cultură Codlea organizează prima ediție a evenimentului CODLEA F-ESTIVAL.

Este un bun prilej pentru promovarea talentelor locale, de a-i cunoaște pe cei mai talentați artizani și meșteri populari, de a socializa și nu în ultimul rând de a avea alături de noi și vedete ale muzicii.”, spune Silviu Jurcă, director al Casei de Cultură.

Codlenii se pot bucura de cele 3 zile de sărbătoare: vineri, sâmbătă și duminică. Programul evenimentului:

Vineri 20 august 2021
18:30–20:00 Proiecție film copii – Casa de Cultură
20:30–21:00 Recital RĂZVAN PĂUN – Curtea Școlii Germane
21:00-22:00 Recital OZANA BARABANCEA – Curtea Școlii Germane
…………………………………………………………………………………………………..
18:00–20:00 Atelier de Creație PETRICĂ BUHNICI – Promenadă
18:00-21:00 Expoziție aer liber – În față la muzeu
…………………………………………………………………………………………………..
Sâmbătă 21 august 2021
15:00-16:15 Proiecție film copii – Casa de Cultură
16:15-16:45 Concert FANFARA ROMÂNĂ CODLEA – Promenadă
16:45-17:00 Recital MARA CĂLIN – Curtea Școlii Germane
17:00-17:30 Trupa de dansuri grecești – Curtea Școlii Germane
17:30-18:00 Recital LORENA ȘI RADU ADAM – Curtea Școlii Germane
18:00-18:30 TARAFUL ANSAMBLULUI DORULEȚUL Ghimbav – Curtea Școlii Germane
18:30-19:00 Recital RODICA STAN – Curtea Școlii Germane
19:00-19:30 Ansamblul Folcloric MĂGURA Codlea – Curtea Școlii Germane

19:30-20:30 Recital IONUȚ Langa – Curtea Școlii Germane
…………………………………………………………………………………………………..
18:00-20:00 Atelier de Creație PETRICĂ BUHNICI – Promenadă
18:00-21:00 Expoziție aer liber – În față la muzeu

Duminică 22 august 2021
15:00-16:30 Proiecție film copii – Casa de Cultură
16:30-16:40 Dansuri moderne LET-S DANCE KIDS – Curtea Școlii Germane
16:40-16:50 Street dance ANTURAJ DANCE CENTER – Curtea Școlii Germane
16:50-17:20 Recital grupul AMA – Curtea Școlii Germane
17:20-17:35 Recital MIRUNA RACOȚIA – Curtea Școlii Germane
17:35-17:50 Recital ALEXIA SCHIOPU – Curtea Școlii Germane
17:50-18:20 Recital CORINA ȘI GEORGE NICA – Curtea Școlii Germane
18:20-19:10 Recital BARTY – Curtea Școlii Germane
19:10-19:30 Recital ALEXXA – Curtea Școlii Germane
19:30-20:15 Recital LINO GOLDEN – Curtea Școlii Germane
20:15-21:00 Recital ADDA&BAND – Curtea Școlii Germane
21:00-21:15 HYPNOSIS FIRE SHOW – Promenadă
21:15-21:30 LASER SHOW – Promenadă
…………………………………………………………………………………………………..

17:00-21:00 ASOCIAȚIA PE PICIOROANGE SIBIU – Promenadă
17:00-21:00 ASOCIAȚIA CETATEA NEAGRĂ – Promenadă
18:00-20:00 Atelier de Creație PETRICĂ BUHNICI – Promenadă
18:00-21:00 Expoziție aer liber – În față la muzeu

Agentie Web | Creare Site Web | Mentenanta Web | Optimizare SEO | Design Grafic

LĂSAȚI UN MESAJ