Meci cu lacrimi pentru fetele de la CSM Codlea

0
1.061 vizualizari
views

Unul dintre cele mai frumoase meciuri disputate de fetele de la CSM Codlea împotriva fetelor de la CSU Oradea a avut o încărcătură emoțională dincolo de orice așteptare.. Conduse cu scorul de 2-0, fetele noastre au egalat, iar în ultimul set, pe fondul câtorva greșeli, cu toate că fetele de la CSM Codlea conduceau pe tabela de marcaj, au fost învinse în cea de a doua repriză cu scorul de 14 la 16.

Sufletiste, punându-și toată încrederea și priceperea în șansele reușitei, fetele noastre s-au vazut devansate din punct de vedere emoțional, echipa de la Oradea reușind să stăpâneasca tensiunea jocului pe final de meci. O dramă pentru tinerele noastre care au fost atât de aproape de o victorie.

Dar cum în fiecare sport există învingători și învinși, echipei codlene nu îi rămane decât să persevereze. Mai mult de atât, CSM Codlea are o nouă jucătoare de la Cluj-Napoca și sperăm ca și sponsorii să își îndrepte atenția către acest sport.