Fotbal: Liga a-5-a a județului Brașov a depășit momentul 6

0
1.082 vizualizari
views

Duminică 9 octombrie pe șase arene din județul Brașov s-au disputat meciuri contând pentru etapa cu numărul șase la fotbal destinate Campionatului din Liga5 zona Brașovului. Dacă echipa A.S. F.C.Recolta Budila a stat în această etapă, iată ceea ce s-a întâmplat în cadrul etapei 6 cu celelalte 12 echipe înscrise în competiție:

A.C.S. Colțea 1920 Brașov – A.S. Cetatea Apaţa   6-4 (4-2)

Observator: Petru Cadar din Brașov

Arbitri: Mihail Eusebiu Velea, Claudiu Șchiopeț și Emanuel Militaru, toți din Brașov

Au marcat: Ciuculan 11, Brezean 15 și 69, Spătariu 21 și 42, Marinescu 49, respectiv Chircă 13, Csipo 31 și 62.

Avertizați cu cartonaș galben: Găvârliță respectiv Popescu, ambii în minutul 50

 

ACS Hoghiz – AS Prejmer   2-1 (1-0)

Observator: Ion Iosim din Brașov

Arbitri: Ioan Scorția, Ștefan Daniel Moga și Marian Tunsoiu, toți trei din Brașov

Au marcat: Piticaș 45 și 69, respectiv Știrban 57

Avertizați cu cartonaș galben: Pantilimon, respectiv Colonescu, ambii în minutul 28

 

AS Bucegi Moieciu – AS Avăntul Dumbrăvița   4-2 (3-1)

Observator: Mara Constantin din Brașov

Arbitri: Rareș Grosu, Liviu Enciu și Celestin Wittner, toți trei din Brașov

Au marcat:  H.Chelmea 22, 36, 42, Prahoveanu 92, respectiv Huțencu 10 și Gordaș 73

Avertizați cu cartonaș galben: R.Chelmea, respectiv Huțencu, ambii în minutul 80

 

ACS Vulcan – CS Olimpic Cetate II Râșnov   7-0 (4-0)

Observator: Ion Floricel din Brașov

Arbitri: Georgian Toma, Bogdan Pătrașcu, Teodora Maria Tudorescu

Au marcat: Suciu 2, 22, 37, 77, 83, Stolz 8, Andreșiu 89

Avertizați cu cartonaș galben: Stolz 8, Isac 35, respectiv Zamfir 7

 

F.C. Energia Unirea Feldioara – S.C.Inter Tarlungeni    4-0 (4-0)

Observator: Vilmoș Szasz din Brașov

Arbitri: Viorel Gabriel Pânzaru, Andrei Șerban și Mircea Guran, toți 3 din Brașov

Au marcat: Pantea 11, Taus 24, Varodi 33 și Teodorescu 37

Avertizat cu cartonaș galben: Coltofeanu 57

Avertizat cu cartinaș roșu: Neculai 1

 

ACSM II Codlea – ASF II Zărnești   4-3 (4-1)

Observator: George Mihala din Brașov

Arbitri: Felix Butcaru, Eric Tudor Roman și Petru Marian Farcaș, toți din Brașov

Au marcat: Moldoveanu 6 și 32, Șaramet 28 și Frigator 39, respectiv Pucheanu 22 și 69, Stoica 57

Avertizați cu cartonaș galben: Moldoveanu 65, Acsinte 76, respectiv Adam 62 și Pușcașu 91

 

După disputarea acestor jocuri, clasamentul se prezintă astfel:

1              A.S. Avantul Dumbravita               6              4              0              2              18-9       12p         +3

2              A.S. Cetatea Apaţa          5              4              0              1              11-9       12p         +6

3              A.S. Bucegi Moieciu        6              4              0              2              19-18     12p         +3

4              A.C.S. Vulcan     5              3              1              1              19-9       10p         +1

5              A.S.F. II Zărneşti               6              3              1              2              21-17     10p         +1

6              S.C.Inter Tarlungeni        6              3              1              2              10-10     10p         +1

7              A.C.S.M. II Codlea            5              3              0              2              20-16     9p           0

8              A.C.S. Coltea 1920 Brasov             6              2              1              3              21-17     7p           -2

9              F.C. Energia Unirea Feldioara      5              2              1              2              10-7       7p           -2

10           A.S. Prejmer      5              2              0              3              8-9          6p           0

11           A.C.S.Hoghiz      6              2              0              4              10-16     6p           -3

12           A.S. F.C.Recolta Budila   5              1              1              3              5-11       4p           -2

13           C.S. Olimpic Cetate Rasnov II      6              0              0              6              6-30       0p           -9

 

Etapa a VII-a se dispută duminică 16 octombrie, când, cap de afiș, un adevărat derby se va juca la Dumbrăvița, acolo unde gazdele de la AS Avântul, vor primi vizita performerilor etapei a VI-a, pe cei de la ACS Vulcan. Dar iată programul complet al rundei:

ASAvăntul Dumbrăvița – ACS Vulcan

S.C.Inter Tarlungeni – ACSM II Codlea

C.S. Olimpic Cetate II Râșnov –  F.C. Energia Unirea Feldioara

AS Prejmer – AS Bucegi Moieciu

AS Cetatea Apața – ACS Hoghiz

A.S. F.C.Recolta Budila – A.C.S. Colțea 1920 Brașov

Echipa ASF II Zărnești stă.

liga5-6-2 liga5-6 liga5-6bv liga5-6bv1

Agentie Web | Creare Site Web | Mentenanta Web | Optimizare SEO | Design Grafic

LĂSAȚI UN MESAJ