Sunteți pregătiți? Începe fotbalul nostru cel de toate zilele – Liga a IV-a Brașov

0
1.974 vizualizari
views

16 echipe din judetul Brasov s-au inscris pentru castigarea unui loc care duce in 2018 in Liga a III-a…  De maine, 19 august, si Liga a IV-a isi intra in drepturile depline odata cu disputarea meciurilor primei etape. Cu obiective diverse, unele mai pe fata, altele mai pe dos, mai in gluma sau mai in serioas, cu bani publici, in mare majoritate, cu ceva sponsori mai mari sau mai mici, iata ca 16 este numarul si pentru aceasta editie 2017/2018 a Ligii 4 brasovene la fotbal. Ce va fii? Sanatosi sa fim si mereu acolo in miezul evenimentelor, vom incerca sa fim cu ochii pe tot ce misca pe cate 8 stadioane zilnic in judetul Brasov. Toate jocurile sunt programate sa inceapa la ora 11:00. Dar, iata cum arata desfasuratorul jocurilor tur comunicat in termen foarte util si de aceasta data de Asociatia Judeteana de Fotbal Brasov:

 

Etapa 1, 19 august

 

Precizia Săcele – Voinţa Hurez

Aripile Braşov – AS SR Braşov

Chimia Orasul Victoria – Prietenii Rupea

Olimpic Zărneşti – Avîntul Dumbrăviţa

A.S.Inter Tărlungeni – A.C.S. Steagu Rosu Brasov

Inter Cristian – Colţea 1920 Braşov

A.C.S.M. Codlea – Carpaţi Berivoi

A.S. Olimpic Voila – Cetatea Homorod

 

Etapa a 2-a, 26 august

 

Precizia Săcele – Aripile Braşov

AS SR Braşov – Chimia Orasul Victoria

Prietenii Rupea – Olimpic Zărneşti

Avîntul Dumbrăviţa – Inter Tărlungeni

A.C.S. Steagu Rosu Brasov – Inter Cristian

Colţea Brasov – A.C.S.M. Codlea

Carpaţi Berivoi – Olimpic Voila

Vointa Hurez – Cetatea Homorod

 

Etapa a 3-a, 2 septembrie

 

Aripile Braşov – Vointa Hurez

Chimia Orasul Victoria – Precizia Săcele

Olimpic Zărneşti – AS SR Braşov

Inter Tarlungeni – Prietenii Rupea

C.S. Inter Cristian – Avîntul Dumbrăviţa

A.C.S.M. Codlea – A.C.S. Steagu Rosu Brasov

Olimpic Voila – Coltea Brasov

Cetatea Homorod – Carpaţi Berivoi

 

Etapa a 4-a, 9 septembrie

 

Aripile Braşov – Chimia Orasul Victoria

Precizia Săcele – Olimpic Zărneşti

AS SR Braşov – Inter Tărlungeni

Prietenii Rupea – Inter Cristian

Avîntul Dumbrăviţa – A.C.S.M. Codlea

A.C.S. Steagu Rosu Brasov – Olimpic Voila

Colţea Braşov – Cetatea Homorod

Vointa Hurez – Carpaţi Berivoi

 

Etapa a 5-a, 16 septembrie

 

Chimia Orasul Victoria – Vointa Hurez

Olimpic Zărneşti – Aripile Braşov

Inter Tarlungeni – Precizia Săcele

Inter Cristian – AS SR Braşov

A.C.S.M. Codlea – Prietenii Rupea

Olimpic Voila – Avîntul Dumbrăviţa

Cetatea Homorod – A.C.S. Steagu Roşu Braşov

Carpaţi Berivoi – Colţea Braşov

 

Etapa a 6-a, 23 septembrie

 

Precizia Săcele – Inter Cristian

Aripile Braşov – Inter Tărlungeni

Chimia Orasul Victoria – Olimpic Zărneşti

Vointa Hurez – Coltea Braşov

AS SR Braşov – A.C.S.M. Codlea

Prietenii Rupea – Olimpic Voila

Avantul Dumbrăviţa – Cetatea Homorod

A.C.S. Steagu Roşu Braşov – Carpaţi Berivoi

 

Etapa a 7-a, 30 septembrie

 

A.C.S.M. Codlea – Precizia Săcele

Inter Cristian – Aripile Braşov

Inter Tarlungeni – Chimia Orasul Victoria

Olimpic Zărneşti – Vointa Hurez

Olimpic Voila – AS SR Braşov

Cetatea Homorod – Prietenii Rupea

Carpaţi Berivoi – Avîntul Dumbrăviţa

Colţea Brasov – A.C.S. Steagu Rosu Brasov

 

Etapa a 8-a, 7 octombrie

 

Precizia Săcele – Olimpic Voila

Aripile Braşov – A.C.S.M. Codlea

Chimia Orasul Victoria – Inter Cristian

Olimpic Zărneşti – Inter Tarlungeni

Avîntul Dumbrăviţa – Colţea Braşov

Prietenii Rupea – Carpaţi Berivoi

AS SR Braşov – Cetatea Homorod

Voinţa Hurez – A.C.S. Steagu Rosu Brasov

 

Etapa a 9-a, 14 octombrie

 

Cetatea Homorod – Precizia Săcele

Olimpic Voila – Aripile Braşov

A.C.S.M. Codlea – Chimia Orasul Victoria

Inter Cristian – Olimpic Zărneşti

Inter Tarlungeni – Voinţa Hurez

Carpaţi Berivoi – AS SR Braşov

Colţea Braşov – Prietenii Rupea

A.C.S. Steagu Rosu Braşov – Avîntul Dumbrăviţa

 

Etapa a 10-a, 21 octombrie

 

Precizia Săcele – Carpaţi Berivoi

Aripile Braşov – Cetatea Homorod

Chimia Orasul Victoria – Olimpic Voila

Olimpic Zărneşti – A.C.S.M. Codlea

Inter Tarlungeni – Inter Cristian

Prietenii Rupea – A.C.S. Steagu Rosu Brasov

AS SR Braşov – Colţea Braşov

Vointa Hurez – Avîntul Dumbrăviţa

 

Etapa a 11-a, 28 octombrie

 

Colţea Brasov – Precizia Săcele

Carpaţi Berivoi – Aripile Braşov

Cetatea Homorod – Chimia Orasul Victoria

Olimpic Voila – Olimpic Zărneşti

A.C.S.M. Codlea – Inter Tarlungeni

Inter Cristian – Voinţa Hurez

A.C.S. Steagu Rosu Brasov – AS SR Braşov

Avîntul Dumbrăviţa – Prietenii Rupea

 

Etapa a 12-a, 4 noiembrie

 

Vointa Hurez – Prietenii Rupea

AS SR Braşov – Avîntul Dumbrăviţa

Precizia Săcele – A.C.S. Steagu Rosu Brasov

Aripile Braşov – Colţea Brasov

Chimia Orasul Victoria – Carpaţi Berivoi

Olimpic Zărneşti – Cetatea Homorod

Inter Tarlungeni – Olimpic Voila

Inter Cristian – A.C.S.M. Codlea

 

Etapa a 13-a, 11 noiembrie

 

Prietenii Rupea – AS SR Braşov

Avîntul Dumbrăviţa – Precizia Săcele

A.C.S. Steagu Rosu Brasov – Aripile Braşov

Colţea Brasov – Chimia Orasul Victoria

Carpaţi Berivoi – Olimpic Zărneşti

Cetatea Homorod – Inter Tarlungeni

Olimpic Voila – Inter Cristian

A.C.S.M. Codlea – A.C.S.Voinţa Hurez

 

Etapa a 14-a, 18 noiembrie

 

Vointa Hurez – AS SR Braşov

Precizia Săcele – Prietenii Rupea

Aripile Braşov – Avîntul Dumbrăviţa

Chimia Orasul Victoria – A.C.S. Steagu Rosu Brasov

Olimpic Zărneşti – Coltea Brasov

Inter Tarlungeni – Carpaţi Berivoi

C.S. Inter Cristian – Cetatea Homorod

A.C.S.M. Codlea – Olimpic Voila

 

Etapa a 15-a, 25 noiembrie

 

AS SR Braşov – Precizia Săcele

Prietenii Rupea – Aripile Braşov

Avîntul Dumbrăviţa – Chimia Orasul Victoria

A.C.S. Steagu Rosu Brasov – Olimpic Zărneşti

Colţea Brasov – Inter Tărlungeni

Carpaţi Berivoi – Inter Cristian

Cetatea Homorod – A.C.S.M. Codlea

Olimpic Voila – Voinţa Hurez

 

Sa le uram succes celor 16 combatante si speram ca si-n aceasta editie de campionat sa predomine RESPECTUL fata de adversari, iar Fair-Play-ul sa nu dribleze (NICI) fotbalul brasovean…

 

Dan-Aliosa Ulici

LĂSAȚI UN MESAJ