Echipa de fotbal CSM a făcut cel mai frumos cadou de Paște suporterilor

0
1.417 vizualizari
views

Echipa de fotbal a Clubului Sportiv Municipal Codlea a învins echipa AS Doripesco Hălchiu, în meciul disputat în cadrul celei de a 22-a etape a ligii a IV-a.

După ce la pauză, jucătorii codleni au stabilit un 2-0, la finalul celor 90 minute de joc tabela de marcaj a rămas neschimbată.  Echipa CSM a reușit să urce pe pozitia 6 în clasament, iar în etapa următoare va disputa cu CS Olimpic Voila, cea pe care a întrecut-o în clasament la acest moment. Meciul se va juca în deplasare.  Va fi o perioadă de încă două jocuri accesibile cu Cața si Berivoi, după care, în luna mai, se vor juca sferturile de finală în cupă.  Luna mai va fi decisivă pentru echipa de la Codlea.

Victoria echipei noastre în Sâmbăta Mare, a fost cu siguranță cel mai frumos cadou de Paște pentru suporterii CSM Codlea.